OTVÁRACIA DOBA MEDZI SVIATKY: 23.12. - 3.1. ZATVORENÉ, OKREM 27.12., KEDY JE OTVORENÉ DO 15:00

OSOBNÉ ODBERY JE MOŽNÉ VYZDVIHNÚŤ NAJNESKÔR DO PIATKU 20.12.

Priemyselné šijacie stroje, podmienky dodania, servis, záruka

Priemyselné šijacie stroje, podmienky dodania, servis, záruka

Vážení zákazníci, naša spoločnosť Strima Czech s.r.o. je dodávateľom a výrobcom priemyselných šijacích strojov značiek Texi, Zoje, ale okrem týchto značiek vám dokážeme zaistiť aj dodávky a servis väčšiny ostatných výrobcov, ako sú Global, Juki, Siruba, Durkopp Adler, Pfaff, Highlead atď.

 

Pretože priemyselné šijacie stroje sú veľmi špecifické zariadenia a nejedná sa iba o zaslanie šijacieho stroja v nejakom boxe, tak ako je to v prípade domácich šijacích strojov, chceli by sme upozorniť na týchto pár maličkostí. je to také malé zhrnutie toho, na čo sa zákazníci pýtajú:

 

1. Aký je rozdiel medzi domácim šijacím strojom a priemyselným šijacím strojom v kvalite?

Priemyselné šijacie stroje sú konštrukčne úplne odlišné, všetky časti strojov sú z ťažkej liatiny, sú celokovové a sú určené na každodenné používanie, alebo na viacsmenné prevádzky. Domáce šijacie stroje sú proti domu určené väčšinou na použitie v domácnosti a rozhodne neznesú takú záťaž. iba najlepšie značky ako je napríklad Janome, ponúka rad Professional, ktorý dokáže vydržať každodenné použitie.

 

2. Aký je rozdiel v kvalite šitia, stehu pri priemyselných šijacích strojoch a domácich?

Priemyselné šijacie stroje sú koncepčne úplne rozdielne oproti domácim šijacím strojom. Pri domácich šijacích strojoch je možnosť nastavenia viacerých stehov, čo je veľmi príjemné, ale na druhú stranu kvalita u niektorých stehov nemusí byť určite ako pri priemyselných strojoch. Musíte si uvedomiť, že priemyselný stroj je na rozdiel od domácich šijacích strojov z 90% jednoúčelový šijací stroj. každý stroj je určený iba na jednu operáciu. Preto to čo s jedným domácim šijacím strojom stihnete ušiť, tak s priemyselným rozhodne nejde. Kvalita stehu je ale úplne na inej úrovni, tak ako možnosť prešiť aj veľmi zložité materiály a najmä rýchlosť. Pripravili sme pre vás sekciu, ako priemyselný šijací stroj vybrať a na akú operáciu sa hodí a to tu: Aké šijacie stroje v textilnej výrobe - alebo sa môžete obrátiť na nás, kde vám náš technológ výroby, alebo mechanik poradí s výberom.

Priemyselný šijací stroj má totiž tú výhodu, že vďaka masívnej konštrukcii vydrží nielen vysoké zaťaženie, ale napríklad jedno ihlové šijacie stroje, ktoré vlastne vedia len rovný steh, majú pevné uchytenie ihlovej tyče (domáci šijací stroj ho nemá, pretože musí zvládať viac stehov, ako sú rôzne cik caky) a preto tento stroj dokáže aj pri vysokých rýchlostiach a rôznom materiáli perfektne držať líniu stehu a neuhne. To isté je napríklad pri overlocku, kedy steh je perfektný, jeden ako druhý, orezový nôž dokáže perfektne materiál orezať a začistiť, čo pri domácom overlocku nemusí byť vždy pravda. A takto by sme mohli pokračovať ďalej a ďalej.

 

3. V akom stave sú priemyselné šijacie stroje dodávané?

Naša spoločnosť dodáva šijacie stroje priemyselné vždy v kompletnom stave, vždy je stroj skompletizovaný a obsahuje:

Konštrukciu stola, dosku, stojan na nite, šuplík s príslušenstvom ako sú cievky, ihly, olej, skrutkovač, návod na obsluhu atď., pedále ktoré sú súčasťou stola pre ovládanie, alebo zdvih pätky pomocou nohy, jednoducho stroje sú pripravené na šitie, sú navlečené niťami, iba musíte do stroja doliať olej, do navliecť svoje nite a môžete začať šiť.

Podmienky dodania stroja si môžete sami určiť, zákazník si môže vybrať:

  • Osobné prevzatie v Brne, Prahe, na našich pobočkách, kde si môže stroj sám vyskúšať, doniesť si svoje materiály a rozhodnúť sa pre niektorý typ.
  • Stroj si nechať zaslať na palete (pri niektorých modeloch je to doprava zadarmo)- stroj vám príde zmontovaný, pripravený na šitie, ale v cene je iba preprava na miesto prepravnou službou, bez výnosu, zaškolenia, všetko je popísané v type prepravy na našich stránkach.
  • Stroj si môžete nechať doviezť naším mechanikom, ktorý sa vám bude venovať, opäť ale myslite na to, že nie sme schopní stroj vynášať na poschodie, vždy musí byť na mieste niekto, kto pomôže, alebo zaistí výnos stroja. Pokiaľ požadujete aj túto službu, musíte nás upozorniť a vopred musia byť podmienky dohodnuté. V tomto prípade sa hradí ako cena za prepravu podľa km, tak hodinová sadzba mechanika, alebo ďalšieho pracovníka. opäť všetky informácie nájdete v kategórii doprava a všetky náklady vždy budete vedieť vopred.

 

4. Ako sa rieši záručná oprava?

Záručná oprava sa rieši vždy tak, že kontaktujete našu spoločnosť a to telefonicky, písomne na reklamace@sicistroje-shop.cz, kde vysvetlíte váš problém. Mechanik, alebo zodpovedný pracovník sa vám snaží poradiť tak, aby sme našli spôsob na odstránenie závady. pokiaľ je usúdené, že sa skutočne jedná o záručnú opravu, dohodneme sa na návšteve u vás, pokiaľ sa jedná o stroje a zariadenia nad 50 kg. pokiaľ sa jedná o zariadenie do 50 kg, je potrebné toto zaslať na našu adresu.

Upozorňujeme, že je potrebné rozlišovať medzi bežným servisom, nastavením stroja a medzi záručnou opravou. Opát všetko je popísané v obchodných podmienkach, vrátane cien za dopravu, hodinovú sadzbu servisu atď.

 

5. Je potrebné na stroji riešiť nejaká údržba?

Áno, každý stroj ako domáci tak priemyselný potrebuje bežnú údržbu a to ako občas kontrolovať množstvo oleja (olej je potrebné kompletne vymeniť min. 1x ročne), tak je potrebné pravidelne čistiť chapač stroja. Občas odmontovať stehovú dosku a štetčekom stroj vyčistiť. tieto úkony sú popísané v návode na obsluhu a zvládne ich každý. Zložitejšie zákroky radšej nechávajte na mechanikovi, ale pri priemyselných strojoch sa všeobecne vie, že všetky problémy sa prejavia do niekoľkých mesiacov od dátumu predaja a neskôr sú to väčšinou veci spojené s bežnou údržbou, alebo nastavením. Samozrejme, že záleží na tom, ako je stroj využívaný. Niektoré zložitejšie stroje, ako vyšívacie stroje v sebe už dnes majú zabudované počítanie moto hodín a sami vás budú upozorňovať na servisné intervaly a potreby výmen.

 

6. Aké ihly sa používajú pri priemyselných strojoch?

Priemyselné šijacie stroje majú tú výhodu, že na nich môžete používať rôzne typy ihiel na rôzne materiály a samozrejme, že je tu výrazne širšia ponuka. Pri každom stroji máme vždy nalepený štítok, na ktorom je napísaný typ ihiel, ktorý budete v budúcnosti používať. O ihlách si môžete prečítať tu v článku: Jak vybrat jehlu pro průmyslové stroje.

Pokiaľ ale presne aj tak nebudete vedieť a máte problémy pri špecifických materiáloch, zavolajte nám a našu mechanicu vám poradia s výberom. ihly sa dajú kúpiť po platíčku 10 ks a niekedy skutočne stačí používať len iný druh ihly a budete milo prekvapení, ako bude steh krásne vyzerať.

 

7. Aký je rozmer a váha priemyselného stroja?

Priemyselné šijacie stroje sú podstatne ťažšie ako domáce šijacie stroje. Celková váha je okolo 60-120 kg podľa typu stroja. Bežné stroje majú okolo 60-80 kg. bežná doska stroja má rozmer 105x50 cm a výška je okolo 110-140 cm, opäť podľa typu stroja. Preto je potrebné s týmto počítať pri prenose, alebo prevoze tovaru. Stroj je možné rozdeliť na zvlášť stôl a hlava stroja. Možno ho jednoducho dať dohromady. To sa dá ale urobiť pred doplnením oleja. Neskôr to je možné, ale s prihliadnutím na vypúšťanie oleja z nádrže stroja.

 

8. Je možné nastaviť stôl výškovo?

Áno, stôl pre priemyselné šijacie stroje má možnosť nastavenia ako výšky dosky, tak sklonu dosky tak, aby sedenie bolo čo najjednoduchšie. K strojom si môžete prikúpiť aj stoličku Ergolinia Evo 2, ktorá je v našej ponuke. Výhodou tejto stoličky je, že má pevný tenký kríž na podlahe, ktorý je možné zasunúť pod stroj. Neodporúčame stoličky s kolieskami, pretože dochádza k pojazdu od stroja, keď šliapete na pedále stroja.